Mercedes elektryfikuje B-klasę

Na początku 2014 roku ma zadebiutować elektryczna wersja Mercedesa klasy B.

Model, oznaczony nazwą Electric Drive, został oficjalnie pokazany w Nowym Yorku. Do sprzedaży w Stanach trafi najprawdopodobniej na wiosnę 2014 roku; brak wiążących informacji o planach producenta związanych z rynkiem europejskim.

Silnik elektryczny zastosowany w B-klasie generuje 134 konie mechaniczne i pozwala rozpędzić się kompaktowemu Mercedesowi od 0 do 100 km/h w czasie ?zauważalnie krótszym niż 10 sekund?.

Prędkość maksymalna B-klasy Electric Drive wynosi 160 km/h, zaś zapowiadany przez Mercedesa zasięg to 185 kilometrów możliwych do przejechania po całkowitym naładowaniu akumulatorów. Producent podaje, że dwugodzinna sesja przy ładowarce 240 V umożliwia przejechanie 100 kilometrów.

Tajemnicą pozostaje cena elektrycznej wersji B-klasy ? konkurujące BMW i3 będzie dostępne w Polsce za kwotę 140 900 złotych.

Mercedes B-klasa wykorzystuje konstrukcję „kanapki” – podobnie jak dwie pierwsze generacje A-klasy, samochód ma dwie podłogi, z miejscem na akumulatory pomiędzy nimi. Dzięki temu elektryfikacja nie wpływa w żaden sposób na dostępność przestrzeni użytkowej. Dodatkowo, środek ciężkości samochodu jest obniżony, co pozytywnie wpływa na stabilność auta na zakrętach.

Zobacz koniecznie:  BMW chce dzielić się bateriami

Zasięg oraz naładowanie akumulatorów można kontrolować nie tylko poprzez wyświetlacze na desce rozdzielczej, ale także korzystając ze specjalnej aplikacji na smartfony. Właściciel otrzymuje przez sieć wiadomości o stanie B-klasy Electric Drive, na przykład alert o skończeniu ładowania akumulatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *