Mercedes elektryfikuje B-klasę

Na początku 2014 roku ma zadebiutować elektryczna wersja Mercedesa klasy B.

Model, oznaczony nazwą Electric Drive, został oficjalnie pokazany w Nowym Yorku. Do sprzedaży w Stanach trafi najprawdopodobniej na wiosnę 2014 roku; brak wiążących informacji o planach producenta związanych z rynkiem europejskim.

Silnik elektryczny zastosowany w B-klasie generuje 134 konie mechaniczne i pozwala rozpędzić się kompaktowemu Mercedesowi od 0 do 100 km/h w czasie ?zauważalnie krótszym niż 10 sekund?.

Prędkość maksymalna B-klasy Electric Drive wynosi 160 km/h, zaś zapowiadany przez Mercedesa zasięg to 185 kilometrów możliwych do przejechania po całkowitym naładowaniu akumulatorów. Producent podaje, że dwugodzinna sesja przy ładowarce 240 V umożliwia przejechanie 100 kilometrów.

Tajemnicą pozostaje cena elektrycznej wersji B-klasy ? konkurujące BMW i3 będzie dostępne w Polsce za kwotę 140 900 złotych.

Mercedes B-klasa wykorzystuje konstrukcję „kanapki” – podobnie jak dwie pierwsze generacje A-klasy, samochód ma dwie podłogi, z miejscem na akumulatory pomiędzy nimi. Dzięki temu elektryfikacja nie wpływa w żaden sposób na dostępność przestrzeni użytkowej. Dodatkowo, środek ciężkości samochodu jest obniżony, co pozytywnie wpływa na stabilność auta na zakrętach.

Zobacz koniecznie:  Mercedes zaprezentuje S-klasę z wtyczką

Zasięg oraz naładowanie akumulatorów można kontrolować nie tylko poprzez wyświetlacze na desce rozdzielczej, ale także korzystając ze specjalnej aplikacji na smartfony. Właściciel otrzymuje przez sieć wiadomości o stanie B-klasy Electric Drive, na przykład alert o skończeniu ładowania akumulatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *