Darmowe parkowanie w Toruniu

Auta elektryczne i hybrydowe zostały zwolnione z opłat za parkowanie w centrum Torunia.

Bezpłatne parkowanie dotyczy zarówno mieszkańców Torunia, jak i osoby odwiedzające to miasto.

– Kierowcy samochodów z napędem hybrydowym lub elektrycznym od piątku będą mogli za darmo korzystać z miejsc parkingowych w strefie, w której obowiązują opłaty – poinformowała we wtorek rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Torunianie korzystający z samochodów elektrycznych lub hybrydowych (według danych, jest ich w Toruniu dziewięciu) i zainteresowani bezpłatnym postojem w Strefie Płatnego Parkowania proszeni są o zgłoszenie się do Biura Obsługi Pasa Drogowego Miejskiego Zarządu Dróg.

Biurze zostanie zeskanowany dowód rejestracyjny auta, a numer rejestracyjny znajdzie się w systemie elektronicznym obsługującym strefę. Na kierowców czekają także specjalne naklejki, mające ułatwić strażnikom miejskim identyfikację samochodów zwolnionych z opłat, ale nie ma obowiązku ich stosowania.

Wprowadzenie danych do systemu ma ułatwić pracę sprawdzającym opłaty za parkowanie – wystarczy, że wprowadzą numer rejestracyjny do przenośnego komputera i otrzymają informację, czy samochód jest zwolniony z opłat.

Wymóg zgłoszenia w Biurze Obsługi Pasa Drogowego nie dotyczy kierowców spoza Torunia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *