Oficjalne „szpiegowskie” zdjęcia BMW i3

BMW zaprezentowało pierwsze oficjalne zdjęcia produkcyjnej wersji modelu i3 – kilka szczegółów wciąż pozostaje tajemnicą z powodu częściowego kamuflażu.

Premiera BMW i3 zbliża się wielkimi krokami – pokaz ma się odbyć już 29 lipca – producent więc stara się już podgrzewać atmosferę. Bawarski koncern zdecydował się na pokazanie oficjalnych, ale nie pokazujących wszystkiego zdjęć nowego modelu. Oklejony charakterystyczną folią jest przód, pasek boczny oraz tył samochodu.

Nie przedstawiono żadnych zdjęć pokazujących wnętrze samochodu. Mimo, że BMW stara się utrzymać w tajemnicy ostateczny wygląd modelu i3, jest on już od jakiegoś czasu dobrze znany – przedstawiono go na rysunkach patentowych. Wiadomo więc, że tylne drzwi – odchylane do tyłu – mają linię okna poprowadzoną zdecydowanie niżej; właśnie ten szczegół ma ukrywać boczny kamuflaż.

BMW i3 dostępny będzie w dwóch wersjach: czysto elektrycznej oraz hybrydowej. Silnik elektryczny dysponuje mocą 170 koni mechanicznych, pozwalając się domyślać całkiem satysfakcjonujących osiągów (przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 7,2 s).

Zobacz koniecznie:  BMW chce dzielić się bateriami

Zasięg elektrycznego modelu BMW i3 ma wynosić od 130 do 160 kilometrów, w zależności od stylu jazdy. Producent podaje, że w przypadku jazdy zgodnej z dwoma trybami oszczędzania energii wynik ten może się polepszyć o 24%: o około 20 kilometrów w trybie jazdy ECO PRO i o kolejne 20 kilometrów w trybie ECO PRO+.

Model hybrydowy BMW i3 może przejechać od 250 do 300 kilometrów dzięki dodatkowemu silnikowi spalinowemu o pojemności 650 cm sześciennych i mocy 34 koni mechanicznych. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 9 litrów.

BMW podaje, że pełne naładowanie akumulatorów modelu i3 trwa osiem godzin; korzystając z opcji szybkiego ładowania w ciągu pół godziny można osiągnąć 80% pojemności akumulatorów.

Cena BMW i3 ma mieścić się w przedziale 35 – 40 tys. euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *