Elektryzująca słoneczna sztuka

Pure Tension Pavilion to zestaw paneli słonecznych, które elektryzują nie tylko podłączony do nich samochód, ale także duszę oglądającego.

Zestaw, którego zadaniem jest ładowanie akumulatorów pojazdów elektrycznych i hybrydowych, został zaprojektowany w ogłoszonym przez Volvo konkursie z okazji wprowadzenia do oferty modelu V60 Plug-In Hybrid ? pierwszej hybrydy z silnikiem diesla.

Projekt został przygotowany przez  Synthesis Design + Architecture ? stworzony przez nich Pure Tension Pavilion będzie wykorzystywany przez Volvo na publicznych pokazach modelu V60  Plug-In Hybrid.

Zestaw został wykonany z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), z którego powstała siatka ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi. Siatka rozciągnięta jest na pałąkach z włókien węglowych.

Nie są znane żadne szczegóły techniczne związane z Pure Tension Pavilion – nie wiadomo, jakie natężenie i napięcie prądu generują panele ani jak długo trwa ładowanie samochodowych akumulatorów.

Mimo pokaźnych rozmiarów zestawu, jest on bardzo elastyczny i projektanci zapewniają, że po złożeniu mieści się w bagażniku Volvo V60.

Zestaw paneli słonecznych Pure Tension Pavilion będzie służył do celów demonstracyjnych ? Volvo nie podało żadnych informacji mogących świadczyć o rozważaniu podjęcia produkcji i sprzedaży. Być może jednak ta wizja będzie inspiracją dla innych firm, które podejmą się stworzenia podobnego rozwiązania.

Pierwsze publiczne pokazy Pure Tension Pavilion mają odbyć się 15 września 2013 roku w Rzymie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *