Elektryczny Land Rover w Raju

Pierwszy elektryczny Land Rover Defender jest testowany w Projekcie Eden – znajdującym się w Wielkiej Brytanii kompleksie kopuł zawierających próbki ekosystemu z różnych części Ziemi.

Projekt Eden został zbudowany w roku dwutysięcznym na jego terenie można znaleźć kopuły z próbkami roślin rosnących między innymi w tropikach czy rejonach śródziemnomorskich.

Elektryczny Defender służy jako ciągnik do wagonów, którymi przewożeni są po terenie Projektu zwiedzający.

Łącznie zestaw waży ponad 12 ton i składa się z czterech wagonów mogących zabrać do 60 osób. Elektryczny Defender jeździ po terenie całego kompleksu, po drodze pokonując między innymi sześciostopniowe wzniesienie.

land rover defender eden 02

Zasięg pojazdu wynosi 80 kilometrów, jeżdżący w Projekcie Eden Defender 110 Pickup wyposażony jest dodatkowo w zapasową baterię umożliwiającą pokonanie dodatkowych 20 kilometrów.

W praktyce pozwala to na całodniowe wożenie gości projektu. Land Rover informuje, że po pełnym naładowaniu baterii elektryczny Defender może jeździć w terenie ? z niewielkimi prędkościami ? nawet przez osiem godzin. Ładowanie akumulatorów ma trwać 10 godzin.

Elektryczny Land Rover Defender wyposażony jest ponadto w bardzo skuteczny, sięgający 80 proc, system odzyskiwania energii podczas hamowania.

Jak podają przedstawiciele Projektu Eden, pełne naładowanie akumulatorów elektrycznego Defendera kosztuje 3 dolary, a więc około 10 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *