Nowy Nissan Leaf nabiera kształtu

Mimo, że następna generacja najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego na świecie ma zadebiutować dopiero za dwa lata, pojawiają się już pierwsze oficjalne informacje na jego temat

W ciągu trzech i pół roku produkcji sprzedało się już ponad 110 tysięcy sztuk Nissana Leaf; japoński koncern ma nadzieję, że w przyszłości każdego miesiąca wielkość ta będzie zwiększać się o kolejne 10 tysięcy.

Jakie informacje mamy o następcy? Na pewno nie zmieni się forma auta: będzie to pięciodrzwiowy hatchback, najpopularniejsze nadwozie na świecie. Nissan zdradził jednak, że nowy Leaf ma być bardziej ugrzeczniony i upodobniony do dostępnych samochodów z napędem spalinowym.

nissan leaf zapowiedz 02

Wiadomo też, że nowa generacja Leafa ma być dostępna w kilku wersjach, różniących się zainstalowaną pojemnością baterii, i co za tym idzie ? zasięgiem jazdy.

Nissan pracuje obecnie nad nowym składem chemicznym dla swoich baterii, mającym charakteryzować się zdecydowanie większą gęstością przechowywania energii. Technologia ma być użyta po raz pierwszy w zapowiadanym na 2016 roku elektrycznym modelu Infinity.

Japoński koncern nie podał oczywiście żadnych szczegółów dotyczących nowych baterii i o ile zwiększy się zasięg nowego Leafa; spekuluje się, że ma być zdolny do przejechania 200 kilometrów.

Zobacz koniecznie:  Nissan pracuje nad bliźniakiem Twiziego

Zmiana składu chemicznego stosowanych w Leafie baterii zapowiadana jest także na bieżący rok; nowe akumulatory mają być zdecydowanie lepiej przystosowane do pracy w wysokich temperaturach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *