Polski samochód elektryczny: pierwszy rzut oka na auto ElectroMobility Poland

Polski samochód elektryczny pokazany po raz pierwszy. Auto projektowane przez ElectroMobility Poland jest coraz bliższe debiutu i przedsiębiorstwo zaczyna odsłaniać rąbka tajemnicy wyglądu pojazdu. Oficjalna prezentacja zostanie przeprowadzona 28 lipca 2020, teraz zaś możemy rzucić okiem na kształt świateł.

Polski samochód elektryczny kazał na siebie długo czekać. Pierwsze wiadomości o wspólnej inwestycji czterech gigantów energetycznych pojawiły się jeszcze w 2016 roku, a owoce działalności ElectroMobility Poland miały być zaprezentowane w ciągu dwóch lat. Jak widać, prace sporo się przeciągnęły.

W zamian za to 28 lipca 2020 polski samochód elektryczny zadebiutuje od razu w dwóch postaciach: hatchbacka i SUV-a. Pierwszy z nich to prototyp, który w 2023 roku ma trafić do masowej produkcji, drugi to zaś bardziej demonstracja konceptu, która będzie jeszcze dopracowywana w przyszłości.

Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland, zapowiedział że premierę polskiego samochodu elektrycznego będą mogli zobaczyć w internecie wszyscy chętni.

To bardzo istotny moment projektu, dlatego chcemy, aby miłośnicy motoryzacji mogli zobaczyć efekty wytężonej pracy wielu uznanych specjalistów. Ogłosimy nazwę marki oraz pokażemy prototypy , w których stworzenie byli zaangażowani najlepsi polscy oraz międzynarodowi eksperci. To fantastyczne, że wokół idei polskiego „elektryka” udało nam się zgromadzić tylu znakomitych fachowców. Dla nich to przedsięwzięcie jest nie tylko pracą, ale przede wszystkim ogromną pasją, co doskonale odzwierciedlają nasze modele aut. Jestem przekonany, że wyjątkowy design oraz rozwiązania technologiczne które spełnią światowe standardy znajdą uznanie w oczach odbiorców. Szczegóły wirtualnej premiery i wskazówki jak wziąć udział w transmisji ogłosimy kilka dni wcześniej w naszych mediach społecznościowych.

Polski samochód elektryczny pokazany po raz pierwszy. Na początek zapowiedź linii świateł

Na zobaczenie polskiego samochodu elektrycznego w pełnej krasie musimy jeszcze poczekać, teraz zaś możemy tylko domyślać się kształtów ukrytych pod płachtą.

Zobacz koniecznie:  Rynkowi giganci stworzą polskie auto elektryczne

Za wygląd polskiego auta elektrycznego odpowiada włoska pracownia stylistyczna Torino Design. Konsultantem jest Tadeusz Jelec, którego rękę można zobaczyć w wyglądzie aut Jaguar. Daje to nadzieję na to, że wzornictwo samochodu ElectroMobility Poland będzie zgodne z najświeższymi światowymi trendami.

Razem z wyglądem auta poznamy także markę, pod jaką zostanie wprowadzony na rynek. Obecnie jest ona utrzymywana w tajemnicy, spodziewać się można nazwy, która będzie łatwo wpadać w ucho zagranicznym odbiorcom. Moim zdaniem całkiem dobrą, zadziorną marką byłoby sformułowanie EMP, jako że ma konotacje z elektromagnetyzmem i jest kojarzony z dużą mocą.

Za technologie stosowane w polskim samochodzie odpowiada niemiecki partner ElectroMobility Poland, EDAG Engineering. Wszelkie dane techniczne, takie jak na przykład planowany zasięg, pozostają ściśle strzeżoną tajemnicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *