Nowy Superb będzie jak Passat

Nowa Škoda Superb powstanie najprawdopodobniej na płycie podłogowej Passata ósmej generacji. Czeski producent już zdecydował, że wprowadzi do sprzedaży wersję hybrydową swojej limuzyny.

Trzecia generacja Škoda Superb ma się pojawić na rynku w 2016 roku charakteryzować się całkowicie nowym wyglądem (najprawdopodobniej inspirowanym widocznym na zdjęciach konceptem VisionC) oraz zupełnie nowymi rozwiązaniami technicznymi.

Niemal pewne jest, że zapowiedziana wersja hybrydowa korzystać będzie z rozwiązania pokazanego w debiutującym niedawno Passacie ósmej generacji, co skłania do domniemywania, że nowy Superb będzie czerpał garściami z podzespołów auta firmowanego przez Volkswagena.

skoda superb 01

Škoda droczyła się z dziennikarzami mówiąc o nowym Superbie tylko, że będzie „znacznie szerszy na drodze” od obecnej generacji oraz charakteryzować się będzie „większą prezencją”.

Zastosowany w nowym Passacie system hybrydowy to turbodoładowany silnik benzynowy 1,4 TSI, generujący 154 konie mechaniczne, wspomagany przez motor elektryczny o mocy 108 koni. Gdy działają razem, przekazują na koła 208 koni mechanicznych.

Zasięg samochodu przy wykorzystaniu tylko silnika elektrycznego ma wynosić około 50 kilometrów.

Zobacz koniecznie:  Volkswagen e-up! wjeżdża na salony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *