Nowe akumulatory dla Roadstera

To już pewne – Tesla Roadster jeszcze w tym roku otrzyma nowy zestaw akumulatorów, który zwiększy jego zasięg z 400 do 650 kilometrów.

Mimo, że sprzedaż sportowego samochodu Tesli zakończyła się przed dwoma laty, producent najwyraźniej nie zapomina o swoich pierwszych klientach. Dlatego też, obok prac na nowymi modelami, inżynierowie Tesli ulepszali konstrukcję Roadstera.

Zastosowane w samochodzie baterie, mimo oferowania dość zadowalającego zasięgu wynoszącego 394 kilometry na jednym ładowaniu, zdążyły się zestarzeć. Dzisiejsza technologia pozwala, jak widać po deklaracjach Tesli, zwiększyć tę wartość o ponad połowę.

tesla roadster 03

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie właściciele Tesli Roadster mogliby wymienić zestaw akumulatorów ani jaki były koszt tej operacji, można się jednak spodziewać, że chętnych nie będzie brakować. 2500 sztuk Roadstera trafiło do kupców, którzy wyłożyli na niego po 100 000 dolarów; kilka – kilkanaście tysięcy więcej za odświeżenie możliwości pojazdu nie powinny być dla większość z nich problemem.

Po modernizacji Roadster Tesli stałby się znowu autem elektrycznym o największym zasięgu; w tej chwili tytuł ten dzierży Tesla Model S, zdolna do przejechania 430 kilometrów. Ten wynik także może się jednak zmienić – zgodnie z deklaracją, producent jest w stanie zaoferować auto, które będzie mogło przejechać nawet 800 km. Barierą jest tutaj cena.

Zobacz koniecznie:  Tesla wstrzymuje produkcję

Mająca zadebiutować na początku przyszłego roku Tesla Model X ma mieć możliwość przejechania takiego samego dystansu, jak Model S. Anonsowany na 2017 Model III ma mieć zasięg 320 kilometrów, kosztując przy tym blisko trzy razy mniej niż najdroższy Model S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *