BMW i9 na stulecie producenta?

BMW chce uczcić stuletnią rocznicę działania wprowadzając do sprzedaży model i9: znane już i8 ma być doprawione do smaku dodatkiem szczypty M1.

Model i9 ma być rozwinięciem i8; samochód będzie zbudowany najprawdopodobniej z wykorzystaniem tej samej ramy oraz większości podzespołów. Zmieni się jednostka napędowa oraz wygląd.

Z przecieków dochodzących ze strony BMW wynika, że wizualnie nowy model ma być wzbogacony o szczegóły nawiązujące do legendarnego modelu M1, pierwszego supersamochodu sygnowanego przez bawarskiego producenta. Należy oczekiwać, że wygląd i9 będzie jeszcze bardziej agresywny, niż i8.

bmw i8 04

BMW i8 korzysta z hybrydowego połączenia silnika elektrycznego o mocy 131 KM oraz trzycylindrowego motoru spalinowego o pojemności 1,5 litra, który dzięki turbodoładowaniu osiąga moc 231 koni mechanicznych. Wiadomo, że ten drugi zostanie zastąpiony jednostką sześciocylindrową.

Jak na razie brak nawet domysłów, czy zmiany będą także wprowadzane po elektrycznej stronie napędu hybrydowego. Wiadomo za to, że celem inżynierów BMW jest zejście z czasem przyspieszenia od 0 do 100 km/h poniżej czterech sekund; i8 osiąga wspomnianą prędkość po 4,4 s.

Zobacz koniecznie:  BMW: aplikacja na mniejsze rachunki

BMW i9 miałby trafić do sprzedaży w 2016 roku, zapewne w limitowanej liczbie egzemplarz oraz nie do końca ograniczonej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *