Tesla wstrzymuje produkcję

Linia produkcyjna Tesli Model S we Fremont zostanie wyłączona. Producent zainwestuje 100 mln dolarów w zwiększenie wydajności oraz przystosowanie zakładu do produkcji Tesli Model X.

W fabryce pojawi się 25 nowych robotów, inwestycja obejmie także produkcję nawozi oraz linię produkcyjną. Dzięki temu możliwe stanie się produkowanie nowego modelu Tesli – SUVa o nazwie Model X.

Po zakończeniu prac fabryka w Fremont ma być zdolna do zwiększenia produkcji o 25%; równolegle powstawać mają egzemplarze Modelu S oraz Modelu X. Prace nad wdrożeniem nowych urządzeń mają trwać dwa tygodnie.

tesla model x 03

Dzięki zwiększeniu mocy produkcyjnych Tesla będzie mogła w większym stopniu zaspokoić popyt na Model S – łącznie z taśm ma zjeżdżać około 1000 aut tygodniowo, w porównaniu do 700 sztuk produkowanych obecnie. Nadwyżka ma trafić między innymi na rynki nowych krajów, ze szczególnym uwzględnieniem Europy.

Tesla ma nadzieję sprzedać w tym roku 35 tysięcy sztuk Modelu S.

Inwestycja w fabrykę to namacalny dowód na to, że produkcja Modelu X – przekładana kilkakrotnie – rozpocznie się niebawem. Samochód, który zapowiadany był na początek bieżącego roku, zadebiutować ma na rynku w drugim kwartale 2015.

Zobacz koniecznie:  Tesla Model S hitem w Norwegii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *