Rocznicowy Bluebird DC50

Bluebird DC50 to sportowy samochód elektryczny, którego Twórcy chcą uczcić 50-lecie podwójnego rekordu prędkości (na lądzie i wodzie) ustanowionego przez Donalda Campbella.

Osiągnięcie to nie zostało nigdy powtórzone. Donald Campbell w 1964 roku najpierw pobił rekord prędkości jadąc samochodem (648,73 km/h w Bluebird CN7), a następnie ustalił najwyższą zarejestrowaną ówcześnie prędkość osiągniętą na wodzie (444,71 km/h w łodzi Bluebird K7).

Z okazji przypadającej na 2014 rok 50. rocznicy tych wydarzeń Bluebird postanowił stworzyć elektryczny samochód sportowy, dostępny w limitowanej liczbie 50 sztuk.

Nawiązanie do wydarzeń z 1964 roku nie są obecne tylko w nazwie: projektanci Bluebird DC50 wzorowali się także na wyglądzie bijących rekordy prędkości pojazdów. Samochód będzie dostępny tylko w widocznym na zdjęciu kolorze niebieskim.

Nie znane są jeszcze dokładne szczegóły dotyczące rozwiązań technicznych zastosowanych w Bluebird DC50. Wiadomo, że auto ma dysponować mocą 360 koni mechanicznych, a zasięg na w pełni doładowanych bateriach może sięgać 322 km. Według zapowiedzi producenta, Bluebird DC50 ma przyspieszać lepiej, niż Porsche.

Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany 28 września 2013, podczas wystawy Sustainable MotoExpo w Beaulieu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *