i-MiEV na sportowo

Czy patrząc na powyższy bolid jesteście w stanie uwierzyć, że powstał on na bazie poczciwego Mitsubishi i-MiEV?

Samochód powstał, aby zmierzyć się z wyścigiem Pikes Peak – sprintem na wierzchołek szczytu o tej właśnie nazwie. Jak chwalą się organizatorzy, jest to drugie najstarsze samochodowe wydarzenie sportowe w Stanach.

Po raz pierwszy zmodyfikowany i-MiEV stanął do rywalizacji w 2012 roku; w tegorocznym wyścigu wystartuje model  MiEV Evolution III. Poprzednia generacja wywalczyła drugie i trzecie miejsce w klasie samochodów elektrycznych.

mitsubishi i-miev evo 02

Inżynierowie Mitsubishi postanowili przede wszystkim dodać nowemu wcieleniu wyścigówki więcej mocy: została ona podniesiona w porównaniu z poprzednim rokiem o 67 koni mechanicznych, do poziomu 603 koni.

Za napęd odpowiada zmodyfikowany system znany z „cywilnego” Mitsubishi i-MiEV: cztery silniki elektryczne umiejscowione są bezpośrednio w kołach i kontrolowane przez rozwiązanie Super All-Wheel Control (S-AWC), które zostało przeprojektowane, aby zapewnić lepsze prowadzenie i kontrolę przyczepności.

Wśród wprowadzonych zmian wymieniono ponadto modyfikacje podwozia oraz zmianę materiału, z którego zostało wykonane oraz poprawki aerodynamiczne nadwozia, w tym zwiększenie skuteczności spojlerów.

Wyścig zostanie przeprowadzony 29 czerwca.

Zobacz koniecznie:  Mitsubishi i-MiEV tańsze o 20 tys. złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *