Elektryczny dostawczak rodem z Sci-Fi

Brytyjskie Liberty zaprezentowało Deliver – prototyp elektrycznego furgonu dostawczego na miarę naszych czasów i możliwości.

Trzeba przyznać, że modelu Deliver nie da się przegapić – śmiałe, futurystyczne kształty zdecydowanie wyróżniają samochód spośród ogólnie stosowanych koncepcji. Producent postanowił skoncentrować się na osiągnięciu jak największych korzyści z zastosowania napędu elektrycznego.

Czy się udało? Liberty Deliver ma ładowność 700 kg przy masie własnej 2,2 tony; jak podaje producent, jest to wynik o 18% lepszy w porównaniu do podobnych wielkością spalinowych samochodów dostawczych sprzedawanych dziś na rynku.

liberty deliver 02

Co więcej, dzięki nowatorskiemu zaprojektowaniu drzwi oraz dobremu dostępowi do przedziału towarowego (udało się zlikwidować słupek B, oddzielający kabinę pasażerską od strefy cargo), cały proces ładowania i dostarczania produktów wymaga mniejszych nakładów pracy oraz może być przeprowadzony szybciej.

Liberty informuje, że Deliver napędzany jest przez silniki elektryczne zamontowane bezpośrednio w kołach; co ciekawe, przewidziano ich dwubiegową pracę.

Zasięg dostawczaka ma wynosić minimum 100 km, prędkość maksymalna ma oscylować w granicach 100 km/h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *