Volkswagen e-up! wjeżdża na salony

W pełni elektryczny Volkswagen e-up! już niedługo zadebiutuje na salonach – a ściślej mówiąc, na salonie samochodowym we Frankfurcie.

Niemiecki producent wybrał Frankfurt Motor Show jako miejsce premiery e-upa! – miejskiego i niedrogiego w eksploatacji samochodu, który w wersji tradycyjnej, z silnikiem spalinowym, zbiera bardzo pochlebne recenzje wśród użytkowników.

Według wstępnych informacji, Volkswagen e-up! ma umożliwiać przejechanie na jednym ładowaniu baterii do 160 km. Prędkość maksymalna e-upa! ma wynosić około 130 km/h.

Elektryczny silnik, dysponujący mocą 82 koni mechanicznych (60 kW), ma rozpędzać Volkswagena e-up! od 0 do 100 km/h w 12,4 sekundy.

Jak przekonuje VW, przejechanie 100 km w modelu e-up! ma kosztować poniżej 15 złotych. Niestety, oszczędność w kosztach eksploatacji okupiona jest dość wysoką ceną zakupu: Volkswagen e-up!wyceniany jest wstępnie powyżej 120 000 złotych.

Nie wiadomo jeszcze, czy, kiedy i w jakich cenach pojawią się bliźniacze konstrukcje od Skody (model Citygo) oraz Seata (model Mia).

Wiadomo za to, że Volskwagen e-up! ma wziąć udział w rajdzie Silvretta E-Car Rally. Więcej informacji o samochodzie zostanie przekazana podczas odbywającego się we wrześniu 2013 salonu samochodowego we Frankfurcie.

Zobacz koniecznie:  Nowy Superb będzie jak Passat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *