Renault Twizy teraz dostawczakiem

Renault zaprezentowało ciekawą wariację na temat małego miejskiego modelu Twizy – teraz jest on dostępny w wersji… dostawczej.

W Renault Twizy Cargo zrezygnowano z tylnego fotela, zastępując je bagażnikiem. Auto zyskało także uchylane tylne drzwi, dające dostęp do przestrzeni bagażowej, której wykreowano 180 litrów.

Tyle drzwi otwierają się na bok do kąta 90 stopni. Renault zapewnia, że bagażnik jest w pełni wodoodporny – w przeciwieństwie do kabiny, które odchylane do góry drzwi pozbawione są okien i umożliwiają kierowcy bezpośredni kontakt z otoczeniem.

Podobniej jak zwykłe Twizy, model Cargo dostępny jest w dwóch wersjach: osłabionej, przeznaczonej dla osób legitymujących się prawem jazdy kategorii B1 (silnik o mocy 5 koni mechanicznych, maksymalna prędkość 45 km/h) oraz pełnej, z silnikiem o mocy 17 KM rozpędzającym samochód do 80 km/h.

Renault podaje, że zasięg Twizy wynosi około 100 km – w praktyce należy się spodziewać, że na jaednym ładowaniu baterii można będzie przebyć 50 – 80 kilometrów.

Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy Reanult Twizy Cargo będzie dostępny w Polsce. Cena modelu „dostawczego” nie będą odbiegać od kwoty, jaką należy zapłacić za osobowego Twizy: około 30 000 złotych plus comiesięczna opłata za leasing baterii.

Zobacz koniecznie:  Jazda Próbna: Renault Twizy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *