Mitsubishi i-MiEV tańsze o 20 tys. złotych

Dokładniej rzecz ujmując – o 6130 dolarów, gdyż o tyle staniała w USA wersja modelowa na bieżący rok.

Mitsubishi i-MiEV zostało pokazane światu w 2009 roku, jednak nie spotkało się z tak ciepłym przyjęciem, jak konkurencyjny Nissan Leaf, który okazał się być bardziej konserwatywnym w projekcie samochodem.

Do Stanów Zjednoczonych trafiła właśnie odświeżona wersja i-MiEV, która od poprzedniej różni się głównie… ceną.

Jak pisaliśmy wyżej, Mitsubishi i-MiEV można teraz kupić w stanach taniej o 6130 dolarów – czyli, po uwzględnieniu dodatkowych opłat, za 23 845 dolarów. Jeśli kupujący spełnia warunki kwalifikujące do uzyskania ulgi podatkowej i lokalnie ustanawianych dopłat, ostateczna cena zakupu może spaść nawet poniżej 16 000 dolarów.

mitsubishi i-miev 02

Osiągi odświeżonej wersji Mitsubishi i-MiEV nie różnią się niczym od starszego modelu: samochód napędzany jest tym samym silnikiem elektrycznym o mocy 66 koni mechanicznych, a pojemność baterii pozostała na poziomie 16 kWh. Niezmieniony został także deklarowany przez producenta zasięg, wynoszący 105 km

Wśród nowości, które pojawiły się w modelu na 2014 rok, są montowane jako standard podgrzewane fotele dla kierowcy i pasażera, gniazdo do szybkiej ładowarki w formacie  CHAdeMO, system informowania o stanie baterii, podgrzewane lusterka, głośniki w tylnych drzwiach, nowe światła dzienne i przednie lampy przeciwmgłowe oraz różne szczegóły wykończenia wnętrza.

Zobacz koniecznie:  Koniec jest bliski?

Pojawiła się także praktyczna lampka, oświetlająca gniazdo ładujące w samochodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *