BMW i3 wycenione

BMW podało oficjalnie cenę swojego pierwszego elektrycznego auta. Model i3 będzie można zakupić za 140 900 zł.

Cena dotyczy podstawowej wersji BMW i3, wyposażonej tylko w silnik elektryczny. Nie wiadomo jeszcze, jaką kwotę trzeba będzie zapłacić za model z wydłużającym zasięg silnikiem spalinowym.

W Polsce BWM i3 będzie możnaa nabyć tylko w Warszawie, w salonie Inchcape Motor. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w listopadzie 2013 roku.

Oprócz samego samochodu BMW zamierza oferować usługi dodatkowe, wpływające na komfort korzystania z modelu i3.

Pierwszą z opcji nazywanych przez producenta „premium” jest ścienna stacja ładowania Wallbox, mająca zwiększyć wydajność ładowania akumulatorów i co za tym idzie – skrócić jego czas. Moduł będzie instalowany w domu klienta przez specjalistów z BMW.

Producent zapowiedział także współpracę z operatorami publicznych stacji ładowania.

Właścicielom BMW i3, którym zasięg samochodu – wynoszący, w zależności od stylu jazdy, od 130 do nawet 200 km – może okazjonalnie okazywać się niewystarczający, producent zamierza proponować wypożyczenie samochodu z silnikiem spalinowym.

BMW zapowiada ponadto wprowadzanie dodatkowych usług w przyszłości, jak przykłady podając aplikację ConnectDrive oraz możliwość korzystania z mobilnych urządzeń do ładowania.

Zobacz koniecznie:  Szpiegowskie zdjęcia BMW 2 Active Tourer

Ceny poszczególnych opcji nie zostały jeszcze określone, wiadomo już jednak nieco o możliwości wzięcia modelu i3 w leasing.

Miesięczna rata w BMW Financial Services Electrify Program będzie kształtować się na poziomie 1350 PLN netto (rata obliczona została przy założeniu 25% opłaty wstępnej, 36 miesięcy okresu finansowania, 10.000 km deklarowanego, średniorocznego przebiegu oraz 45,15% gwarantowanej przez BMW Financial Services Polska wartości rezydualnej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *