B-klasa ED przebadana

Amerykańska agencja EPA przebadała elektryczną B-klasę Mercedesa. Jak się okazało, samochód może przejechać na jednym ładowaniu 139 kilometrów – i to bez naciskania „magicznego guzika”.

B-klasa ED to samochód elektryczny dla tradycjonalistów, którzy niekoniecznie chcą wyglądem auta informować o zastosowanym w nim napędzie. Na pierwszy rzut oka nic nie odróżnia elektrycznego Mercedesa od modelu z silnikiem spalinowym.

Silnik zastosowany w B-klasie ED dostarcza 177 koni mechanicznych mocy, dzięki czemu samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy.

mercedes b-klasa ed 04

Co ciekawe, kierowca może wybierać pomiędzy dwoma stylami jazdy: Eco oraz Sport. W tym drugim przypadku samochód staje się wyraźnie żywszy, co owocuje zmniejszeniem zasięgu o około 10%.

Zasięg B-klasy ED można także zwiększyć za pomocą jednego przycisku (mechanizm ten ma być sprzedawany jako opcja) – wystarczy jeden ruch, by samochód mógł przejechać dodatkowe 27 kilometrów. Co to za magia?

Sekret tkwi w baterii. Według oficjalnych danych, ma ona pojemność 28 kWh. Tak naprawdę jednak Mercedes zastosował ogniwa 36 kWh, dzięki czemu z biegiem czasu i degradacją ogniw deklarowany zasięg 140 kilometrów będzie mógł być cały czas osiągalny. Przycisk pozwala na użycie części tej dodatkowej pojemności, aczkolwiek producent ostrzega, że zbyt częste stosowanie tej opcji może doprowadzić do przedwczesnego zużycia akumulatorów.

Zobacz koniecznie:  Mercedes zaprezentuje S-klasę z wtyczką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *