Aveo następcą Ampery?

Opera mydlana domysłów i (nad)interpretacji trwa: najnowsza fala doniesień koncentruje się na prawdopodobnym zaoferowaniu w 2016 roku Chevroleta Sonic (u nas znanego jako Aveo) w formie czysto elektrycznej. Ten właśnie model mógłby być wykorzystany przez Opla do zaoferowania sukcesora Ampery.

Chociaż tak naprawdę nie wiadomo, w którą stronę miałaby zajść „inżynieria marki”, a więc podmiana znaków handlowych oraz dostosowanie detali wyglądu do kody wizualnego danej marki. Być może to elektryczny Chevrolet Sonic będzie przeróbką Opla.

Co wiadomo na pewno? LG Chem, dostawca akumulatorów dla General Motors (stosowanych między innymi w Volcie i Amperze), przyznało, że  2016 roku rozpocznie dostawy nowych zestawów, które umożliwią uzyskanie zasięgu na poziomie 320 kilometrów.

chevrolet sonic 02

Dokładnie taka wartość została wskazana jako zasięg nowego elektrycznego auta, którego zadaniem ma być konkurowanie z nadchodzącym Modelem III Tesli. Nie jest to przypadkiem, gdyż oznacza to zrównanie się osiągami z „masowym” samochodem Tesli.

Nie jest do końca jasne, czy nowy samochód będzie pojazdem czysto elektrycznym, jako że w części wypowiedzi oficjeli GM pojawiły się sugestie o wyposażeniu go w generator (przy jednoczesnym deklarowaniu takiego samego zasięgu w trybie elektrycznym bez zewnętrznego wspomagania akumulatorów). Być może chodzi tu o dwa różne modele, lud dwie wersje tego samego auta.

Zobacz koniecznie:  Opel wyciąga wtyczkę Amperze

Anonsowane przez GM i Teslę nowe samochody elektryczne mają kosztować około 30 000 dolarów każdy. Na rynku amerykańskim to ważny poziom cenowy, gdyż właśnie tyle wynosi średnia cena sprzedaży nowego auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *