Elektryczna Tommykaira ZZ wjedzie do Europy

GLM zademonstrowało elektryczną wersję roadstera Tommykaira ZZ. Pierwsza partia jest już wyprzedana.

Prace nad samochodem trwały trzy lata i trzeba przyznać, że GLM podszedł do tego w profesjonalny sposób: wybudował fabrykę, uzyskał wszystkie zgody i zezwolenia (o które w Japonii podobno dość trudno, przepisy dotyczące produkcji aut są bardzo restrykcyjne), opracował wreszcie (i opatentował) własne rozwiązania „wysoce przystosowalnego podwozia”.

W rezultacie powstało auto, które wydaje się być bliźniakiem Tesli Roadster. GLM wprowadza jeszcze ostatnie poprawki, mała seria samochodów została jednak wystawiona na sprzedaż i natychmiast została wykupiona w cenie 80 000 dolarów za sztukę.

glm tommykaira zz 02

Celem GLM jest bardziej masowa produkcja i wejście z elektryczną  Tommykairą ZZ na rynki azjatyckie i europejski (w pierwszej kolejności – plany na 2015), by ostatecznie zawitać także w Stanach.

Producent zamierza także sprzedawać rozwiązania zastosowane przy projektowaniu podwozia innym podmiotom wytwarzającym samochody. Licencjonowany ma być także zestaw napędowy, co ma pozwolić niszowym producentom na wydatne obniżenie kosztów przygotowania elektrycznych modeli.

Elektryczna  Tommykaira ZZ ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy; co jest wynikiem identycznym z osiąganym przez Teslę Roadster. Na razie brak informacji na temat prędkości maksymalnej oraz zasięgu auta; wiadomo za to, że auto dysponuje mocą 305 koni mechanicznych oraz momentem obrotowym w wysokości 400 Nm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *