Tesla Model S najbezpieczniejszym samochodem?

Tesla Model S uzyskała najlepszy w historii wynik w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez amerykańską agencję National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA).

Elektryczna limuzyna została odznaczona pięcioma gwiazdkami, co samo w sobie jest znakomitym wynikiem, uzyskiwanym tylko przez 1% testowanych przez NHTSA samochodów. Jak się okazało, Tesla Model S uzyskała w poszczególnych testach cząstkowych najlepsze rezultaty w historii ocen.

Wśród testów przeprowadzanych przez NHTSA jest symulacja zdarzenia czołowego, bocznego oraz badanie skłonności do przewrócenia się samochodu podczas wykonywania gwałtownych manewrów.

Jak chwali się Tesla, bardzo dobry wynik ochrony pasażera podczas zderzenia czołowego jest wynikiem możliwości stworzenia skuteczniejszej strefy zgniotu z przodu samochodu dzięki usunięciu silnika. Ochrona pasażerów podczas zderzenia bocznego została poprawiona dzięki wzmocnieniu konstrukcji wstawkami z aluminium.

Producent chwali się, że pozwoliło to zachować podczas uderzenia bocznego 63,5% przestrzeni kierowcy, co jest wynikiem zdecydowanie lepszym, niż osiągnęła konkurencja.

Ryzyko przewrócenia się Tesli Model S zostało ocenione na 5,7% – NHTSA przyznało, że zazwyczaj stosowane procedury nie pozwoliły na przewrócenie auta i potrzebne były „specjalne środki”. W tym teście widać wyraźnie zalety nisko położonego środka ciężkości, rezultatu stosowania baterii zasilających.

Zobacz koniecznie:  Tesla otwiera patenty!

Podsumowując wyniki testów Tesla dodała, że podczas konstruowania modelu S starano się opracować konstrukcję mocną i zapewniającą bezpieczeńśtwo zawsze, a nie tylko podczas standardowych testów przeprowadzanych przez agencje takie jak NHTSA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *