Nowy Passat także hybrydą

Volkswagen Passat ósmej generacji będzie dostępny w wersji hybrydowej. Wstępne dane mówią o zapotrzebowaniu na paliwo na poziomie 1,5 l/100 km; bardziej realistyczne wartości poznamy po uzyskaniu przed model homologacji.

Hybrydowy Passat trafi do sprzedaży w przyszłym roku, jednak duża część specyfikacji technicznych jest dostępna już dziś. Passat będzie trzecim samochodem hybrydowym w ofercie VW, po modelu XL1 oraz Golfie GTE.

Zespół napędowy to turbodoładowany silnik benzynowy 1,4 TSI, generujący 154 konie mechaniczne, wspomagany przez motor elektryczny o mocy 108 koni. Gdy działają razem, przekazują na koła 208 km.

vw passat hybrid 01

Pojemność wbudowanych baterii to 9,9 kWh; taka ilość energii pozwala przejechać w trybie czysto elektrycznym 50 kilometrów. Orientacyjny czas ładowania baterii nie został jeszcze podany.

Wiadomo za to, że akumulatory chłodzone są cieczą, a gniazdo ładowania znajduje się na grillu przednim, obok logo Volkswagena.

Passat Hybrid ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w mniej niż 8 sekund oraz rozpędzać się do prędkości maksymalnej 210 km/h. Cena nie jest jeszcze znana.

Zobacz koniecznie:  Volkswagen e-up! wjeżdża na salony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *