Każde Volvo hybrydą Plug-in?

Poczynając od zapowiadanego na sierpień modelu XC90, każde nowe Volvo będzie dostępne w wersji hybrydowej. Chociaż możliwe także, że będzie do zbudowania wersji hybrydowej tylko przystosowane. Co wypowiedź Volvo, to inna wersja.

Raz mamy więc do czynienia z zapewnieniami, że producent planuje hybrydową wersję plug-in wszystkich nowych modeli, które – zaczynając od wspomnianego XC90 – budowane będą z wykorzystaniem platformy Scalable Product Architecture.

Po kilku chwilach pojawia się chrząknięcie oraz uwaga, że tak naprawdę Volvo chciało przez to powiedzieć, iż nowa platforma umożliwi łatwe opracowanie wersji hybrydowej, z której to opcji producent niekoniecznie musi korzystać.

volvo cx90 02

Które z zapewnień okażą się prawdą, a które tylko zasłoną dymną, okaże się w przeciągu kilku następnych lat. Na pewno wiadomo, że w wersji plug-in dostępne będzie Volvo XC90, a do 2017 roku większość samochodów szwedzkiego producenta ma korzystać z debiutującej w tym modelu platformy.

Hybrydowa wersja nowego SUVa Volvo ma oferować około 400 koni mechanicznych mocy i pojawić się w sprzedaży w okolicach 2015 roku. Na więcej szczegółów trzeba poczekać do oficjalnej premiery.

Zobacz koniecznie:  Volvo przyspieszy dzięki elektryczności

Potwierdziła się za to informacja, że wszystkie silniki spalinowe oferowane przez Volvo będą miały nie więcej niż cztery cylindry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *