Dzisiaj w grze, jutro na drogach?

Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo to, jak sama nazwa wskazuje, wirtualny samochód opracowany na potrzeby gry Gran Turismo. Z tym, że teraz można zobaczyć, jak prezentuje się na żywo.

Producent chwali się, że zjawiskowy samochód to ?wizja, jak sportowej samochody Nissana mogą wyglądać w przyszłości?. Auto, zaprojektowane na potrzeby szóstej części Gran Turismo, pokazuje obecnie planowane trendy stylistyczne na rok 2020.

Koncept zaprezentowany na Festiwalu Prędkości w Goodwood jest oczywiście tylko makietą i nie ma raczej szans na opracowanie produkcyjnej wersji, Nissan przekonuje jednak, że będzie uważnie słuchał opinii i przyszłość projektu jest sprawą otwartą.

nissan vision 2020 02

Jako, że samochód jest tylko makietą, nie ma żadnych informacji o mogącym zasilać Concept 2020 Vision Gran Turismo układzie napędowym; łatwo jednak dojść do wniosku, patrząc na oferowane dziś supersamochody, że będziemy mieć do czynienia z systemem hybrydowym.

Takie rozwiązanie z jednej strony zapewnia dodatkową moc i polepsza osiągi pojazdu, z drugiej zaś strony sprawia, że samochód staje się oszczędniejszy i powoduje mniejsze zanieczyszczenia środowiska, niż porównywalne auto z napędem czysto spalinowym.

Zobacz koniecznie:  Top Voltylion: najdroższe współczesne elektryki

Niektórym komentatorom śmiałe linie konceptu przypominały kształty dzisiejszego najmocniejszego samochodu Nissana: modelu GT-R. Nie jest więc wykluczone, że część wizualnych smaczków znajdzie się w następnej generacji tego wyjątkowego sportowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *