Nadchodzi sezon ogórkowy?

Z jakim klasycznym samochodem dostawczym kojarzy Wam się widoczny na grafice dostawczak Cenntro Motors Kombi EV, który już na przełomie sierpnia i września ma zjeżdżać z taśm produkcyjnych?

Plany producenta są ambitne: do końca roku zamierza wypuścić w świat 1650 sztuk elektrycznego dostawczaka. Cenntro Motors Kombi EV będzie dostępny w dwóch wersjach: z otwartą przestrzenią ładunkową, przeznaczoną do wykorzystania na terenach wiejskich i noszącą nazwę Green Space, oraz z paką ładunkową zabudowaną, nazwaną znacząco City.

Skojarzenia z VW Transporterem pierwszej generacji nikną nieco przy bliższym przyjrzeniu się zdjęciom (bo na wizualizacjach podobieństwo jest uderzające) auta; w oczy rzucają się przede wszystkich małe wymiary samochodu.

cenntro motors kombi ev 02

Kombi EV ma być zasilany silnikiem elektrycznym o mocy 17 koni mechanicznych, nie należy więc spodziewać się osiągów wyrywających z fotela kierowcy. I rzeczywiście, ważące 910 kilogramów (w wersji otwartej) auto dostawcze może pochwalić się przyspieszeniem od 0 do 45 km/h wynoszącym 8,5 sekundy oraz prędkością maksymalną 50 km/h. Zasięg samochodu to 80 kilometrów.

Cenntro Motors Kombi EV może przewozić ładunek o masie do 360 kilogramów. Wysokość samochodu z kabiną to około 170 centymetrów; krawędź załadunku znajduje się na poziomie 56 cm.

Cena dostawczaka nie została jeszcze podana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *