200 kilometrów Kii Soul EV

Kia zapowiada, ze przyszłoroczny elektryczny wariant modelu Soul będzie w stanie przejechać na jednym ładowaniu ponad 200 kilometrów.

Ciekawie wyglądają także dane dotyczące czasu ładowania akumulatorów ? pojemność 27 kWh ma być zapełniania w czasie pięciu godzin przy korzystaniu z domowej instalacji elektrycznej albo w 25 minut w razie korzystania ze specjalnej stacji ładującej o mocy 100 kW.

Na razie nie podano informacji o standardzie szybkiej ładowarki – Kia może zdecydować się na preferowany przez producentów japońskich system  CHAdeMO lub stosowany przez koncerny europejskie i amerykańskie rozwiązanie CCS.

Silnik elektryczny użyty w Kii Soul EV odznacza się mocą 109 koni mechanicznych i pozwala rozpędzić auto do prędkości maksymalnej 144 kilometrów na godzinę. Przyspieszenie do 100 km/h ze startu zatrzymanego zajmuje mniej niż 12 sekund.

kia soul ev 02

Kia Soul EV będzie wyposażona w system Virtual Engine Sound System (VESS), którego zadaniem jest emitowanie dźwięków mających ostrzegać przechodniów gdy samochód jedzie z prędkością mniejszą niż 20 km/h.

Kia stara się podkreślić ekologiczność modelu Soul EV poprzez wykorzystanie do wykończenia wnętrza materiałów z recyklingu lub pochodzenia organicznego.

Zobacz koniecznie:  Rusza produkcja Kii Soul EV

Jedynym wyróżnikiem modelu w wyglądzie zewnętrznym mają być – oprócz oczywiście oznaczeń  – specjalne, 16-calowe aluminiowe felgi.

Z wcześniejszych informacji wiemy, że zapowiadana przez producenta cena Kii Soul EV ma oscylować w okolicach 115 – 120 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *