Słoneczny garaż doładuje BMW i3 oraz i8

Solar Carport – tak nazwany został stworzony przez BMW prototyp otwartego garażu wyposażonego w ogniwa słoneczne.

Co ciekawe, energia pozyskana przez garaż może być także wykorzystana na przykład do zasilenia urządzeń domowych, jeśli nie jest pochłaniana przez doładowywanie akumulatorów samochodu lub ogniwa produkują jej więcej, niż jest w stanie przyjąć auto.

Energia dostarczana jest do podłączonego samochodu przez system BMW i Wallbox Pro; urządzenie jest w stanie ładować akumulatory korzystając jednocześnie z mocy paneli słonecznych oraz (jeśli ilość wytwarzanej energii jest niewystarczająca) oraz prądu ze zwyczajnej sieci energetycznej.

bmw solar carport 02

Otwiera to możliwość potencjalnego korzystania z garażu w Polsce, gdzie natężenie światła słonecznego różni się znacznie w przeciągu roku.

Konstrukcja Solar Carport została wykonana z włókna węglowego oraz… bambusów. Jak podkreślają projektanci, bambus jest na tyle szybko rosnącą rośliną, że uznawana jest za zasób odnawialny.

Solar Carport został zademonstrowany w Kalifornii, podczas premiery BMW i8. Nie podano niestety informacji na temat sprawności ładowania i ewentualnej dostępności garażu w sprzedaży.

Zobacz koniecznie:  Niemcy się jednoczą: nie chcą kabli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *