Detroit Electric na ostatniej prostej?

W ciągu najbliższych tygodni Detroit Electric ma podać szczegóły dotyczące produkcji i sprzedaży bliźniaczego do Tesli Roadster modelu SP:01.

Podobnie jak nie produkowany już pionierski Roadster Tesli, konstrukcja SP:01 bazuje na Lotusie Elise. Testy przedprodukcyjnego modelu trwają, przy czym przeprowadzane są w Europie, gdzie też – mimo związanej ze Stanami nazwy – odbywać się będzie wytwarzanie samochodu.

Holenderski roadster z amerykańskim imieniem ma być napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 200 koni mechanicznych; zapowiadany zasięg wynosić ma robiące wrażenie 300 kilometrów.

detroit electric sp01 02

Osiągnięto to dzięki dużej pojemności zastosowanych baterii litowo-jonowych, wynoszących 37 kWh (dla porównania – w Nissanie Leaf wartość ta jest o 13 kWh niższa). Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma zajmować tylko 3,7 sekundy.

Jak na razie to wszystkie informacje, jakie wypuściło na temat SP:01 Detroic Electric. Wiadomo jeszcze, że w planach długoterminowych jest opracowanie elektrycznego sedana – firma idzie więc ścieżką rozwoju przetartą przez Teslę.

Pierwszym krokiem ma być wypełnienie niszy pustej po zakończeniu produkcji Tesla Roadster – zdaje się, że jest całkiem spora grupa osób, która z chęcią kupiłaby taki mały, sportowy, elektryczny samochód.

Zobacz koniecznie:  Top Voltylion: wszyscy jesteśmy Lotusami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *