Rusza produkcja Kii Soul EV

Kia Soul EV trafi w pierwszej kolejności na wybrane rynki europejskie ze zbadanym i potwierdzonym oficjalnie na Starym Kontynencie zasięgiem wynoszącym 212 km.

Debiut sprzedażowy zapowiedziany jest na drugą połowę bieżącego roku, wraz z upływem czasu powinniśmy także poznać, które kraje zostały wybrane. Domysły wskazują na państwa zachodnie, Polska może nie być na wysokim miejscu listy koreańskiego producenta.

Kia Soul EV powstaje w fabryce w Gwangju, w ciągu tego roku taśmę montażową ma opuścić pięć tysięcy egzemplarzy.

kia soul ev 04

Według europejskich testów, zasięg elektrycznej Kii Soul wynosi 212 km. To zasługa zestawu akumulatorów o pojemności 27 kWh, o dość dużym – 200 Wh/kg – upakowaniu przechowywanej energii oraz sprytnie zaprojektowanym wlotom powietrza, pompie cieplnej oraz indywidualnym dla każdego pasażera systemowi ogrzewania, co pozwala na zminimalizowanie energii potrzebnej do obsługi tych rozwiązań.

Czas ładowania od całkowicie wyczerpanej do pełnej baterii wynosi  do pięciu godzin z wykorzystaniem systemu o mocy 6,6 kW; 80% pojemności może zostać uzupełnione w 25 minut przy korzystaniu z ładowarki prądu stałego o mocy 100 kW.

Zobacz koniecznie:  Kia szykuje elektrycznego Soula

Producent nie podał jeszcze ceny,w której sprzedawał będzie Kię Soul EV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *