Nissan pracuje nad bliźniakiem Twiziego

Nissan – producent samochodów skoligacony z francuskim koncernem Renault – zaprezentuje swoją wizję małego, elektrycznego samochodu miejskiego.

Według nieoficjalnych zapowiedzi japońskiego producenta, opracowywana propozycja ma połączyć niewielkie wymiary i zwrotność motocykla z ochroną przed warunkami pogodowymi oraz innymi zdarzeniami zapewnianą przez karoserię samochodu.

Jako przykład podawany jest Renault Twizy, mały, dwumiejscowy samochód elektryczny, którego naturalnym terenem działania jest miasto. Nissan rozwija najprawdopodobniej widoczny na zdjęciach koncept Land Glider, który rozwiązuje problem zachowania stabilności na zakrętach (kabina jest wąska i stosunkowo wysoka) poprzez pochylanie się w kierunku skrętu.

Twizy – przedstawiciele japońskiego producenta wspominają, że widzą tu pole do „optymalizacji” – został wyposażony w bardzo sztywno zestrojone zawieszenie.

Zaprezentowany jeszcze w 2008 roku Nissan Land Glider już wtedy określany był jako „coś więcej, niż tylko zwykłe studium konceptu”. Można domniemywać, że użyte w Renault Twizy rozwiązania dotyczące napędu i przechowywania energii zostaną zaimplementowane w konstrukcji podwozia i nadwozia opracowanej przez Renault.

Nissan oficjalnie odmawia komentarza, czy jakiekolwiek pomysły z prototypu Land Glider zostaną wykorzystane przy konstruowaniu nowego auta.

Zobacz koniecznie:  Nissan traci na akumulatorach za 20 tysięcy

Nie wiadomo także, kiedy nowa konstrukcja zostanie zaprezentowana ani kiedy trafi do sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *