Baterie na wymianę dla Nissana Leaf

W Stanach podano cenę zestawu baterii dla Leafa: to 5,5 tysiąca dolarów. O ile odda się dotychczas używany zestaw akumulatorów, który został wyceniony na 1000 USD. Do tego należy doliczyć opłatę instalacyjną i podatek. Oraz 225 dolarów za zestaw umożliwiający zainstalowanie baterii w starszych modelach.

Ostateczne cena wymienianej baterii obciążona jest jak widać wieloma gwiazdkami; amerykańscy właściciele Leafów pragnący wymienić zestaw akumulatorów muszą liczyć się z wydatkiem pomiędzy sześcioma a siedmioma tysiącami dolarów – co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 20 tysięcy złotych.

Oferowane przez Nissana baterie to najnowsze ogniwa, ze zmienionym składem chemicznym, dzięki czemu zdecydowanie lepiej radzą sobie z pracą w wysokich temperaturach. Leaf ma baterie chłodzone pasywnie, co – jak uważają niektórzy użytkownicy mieszkający na terenach z gorącym klimatem – prowadzi do szybszej utraty pojemności i zmniejszenia zasięgu samochodu.

nissan leaf baterie 02

To właśnie zmiany w ogniwach sprawiają, że konieczne jest dostosowanie starszych roczników Nissana Leaf do korzystania z nowych akumulatorów.

Przy okazji wprowadzenia do sprzedaży zestawów akumulatorów pojawiły się pytania o możliwość zakupu baterii o większej pojemności, Nissan zbył je jednak milczeniem. Wygląda więc na to, że zróżnicowane pod względem ilości możliwej do przechowywania energii zestawy pokażą się dopiero wraz z premierą następnej generacji kompaktowego elektryka Nissana.

Zobacz koniecznie:  Top Voltylion: najdroższe współczesne elektryki

Baterie objęte są gwarancją producenta. Nissan zapewnia, że po pięciu latach użytkowania (bądź przejechania 100 000 kilometrów) pojemność baterii będzie nie mniejsza, niż około 70% wartości fabrycznej (9/12 według zainstalowanego wskaźnika naładowania).

Dodatkowo, producent daje osiem lat lub 160 000 kilometrów gwarancji od wad produkcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *